Navštivte nás také na

připojte se také na facebooku

facebook Mořské akvárium Pepinův útes

 

Naše videa na Youtube

náš web je připraven na Vaši návštěvu

Navštivte také náš webEET informační oznámení

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. 
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě 
technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin

 

 

Anketa
Jakou preferujete filtraci
14 % (50)
30 % (110)
14 % (51)
9 % (33)
12 % (42)
21 % (78)

Celkem hlasovalo: 364

Seachem Purigen 250 ml

Kód: purigen250
filtrační medium pro akvária

Žádné hodnocení.
Výrobce: Seachem
Dostupnost: Připraveno k odeslání
620,00 Kč , plus doprava
Doba dodání: 1 - 3 Dny
 
Seachem Purigen 250 ml

 

Purigen ® je prvotřídní syntetický adsorbent, který je na rozdíl od jiných určen čistě pro filtraci akvarijní vody. Není tvořen směsí iontoměničů nebo adsorbentů, ale unikátní makroporézní syntetických polymerů, která odstraňuje rozpustné a nerozpustné nečistoty z vody rychlostí a kapacitou, která přesahuje všechny ostatní substráty o více než 500%. Purigen ® snižuje množství amoniaku, dusitanů a dusičnanů a má silný vliv na průzračnost vody. Přesto je jeho dopad  na stopové prvky minimální!  Po vyčerpání kapacity, postupně tmavne, po té je nutné substrát zregenerovat!
 
Balení 500ml, vystačí pro 2000L akvárium až na 6 měsíců
Odstraňuje z vody dusíkaté sloučeniny
Voda v nádrži je kříšťálově čistá
Lze regenerovat a opětovně použít
 
V čem je Purigen jiný? Je to především selektivita!  Purigen ®  je organickou pryskyřicí s nejvyšší kapacitou na trhu. Na rozdíl od jiných produktů na trhu, které jsou jednoduché iontoměničové pryskyřice, je Purigen ® speciálně navržen tak, aby po naplnění jeho kapacity bylo možné obnovit jeho funkci jednoduchou regenerací. Purigen ® obecně ignoruje jednoduché  elementární sloučeniny, naopak velmi přitahuje komplexní dusíkaté sloučeniny. Primárním zdrojem dusíkatých látek v akváriu je odpad. Ryby, korály, dokonce i rostliny produkují dusíkaté odpady. Purigen ® odstraňuje tento odpad rychleji a úplněji, než cokoli jiného na trhu.
Kapacita: Purigen  má větší kapacitu z důvodu jeho obrovské plochy. Všechny ostatní pryskyřice na trhu jsou čistě kulaté extrudované korálky. Tyto korálky zůstávají hladké i pod mikroskopem. Purigen ®  má mikroskopické póry, které zvyšují jeho užitnou plochu až několikanásobně oproti jiným výrobkům. Opláchněte před použitím. Použití v jemné sáčku ok filtru. Každý 1 L substrátu postačí  až na 4000 L vody po dobu až šesti měsíců. Vyčerpání je indikován výraznou zbarvení korálků na tmavě hnědou nebo černou
Regenerace:  Postupem času, jak absorbuje odpadní produkty, mění Purigen ® barvu  od světle blond až tmavě hnědé po téměř černou. Jakmile je vyčerpán, může být regenerován roztokem bělidla (SAVO, ADA Superge a vody), který doslova "spálí" na organické, které byly odstraněny z nádrže.
Postup regenerace:  Namočte do roztoku bělidla (SAVO, ADA Superge)  a vody (1:1) po dobu 24 hodin v nekovovém  obalu na dobře větraném místě a mimo dosah dětí. Dobře opláchněte, pak namočte po dobu 8 hodin s roztokem obsahujícím 2 lžíce ChlorGuard nebo ekvivalentní dechlorinator na 2dcl vody. Dobře opláchněte. Původní barva a plná aktivita by měla pak  být obnovena a  Purigen ® je připraven k opětovnému použití.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.