Domů / Čerpadla pro akvárium

TUNZE Turbelle® stream 6155


Žádné hodnocení. Kód:
proudové čerpadlo
Výrobce: TunzeTunze
Dostupnost: na objednávku 7 - 14 dní
9.790,00 Kč , plus doprava
Doba dodání: 7 - 14 Dnů
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží. Přihlaste se pro přístup do seznamu dárků.
TUNZE Turbelle® stream 6155


pro akvária > 3.000 litrů
Průtok: 4.000 až přibližně 15.000l/h
s Turbelle® Controllerem
Spotřeba el. energie: max. 52 W
Napájecí zdroj: 100-240V / 50-60Hz
Délka kabelu: 5 m
Rozměry: ø90 mm, výtlačný otvor: ø63 mm
Magnetický držák (Magnet Holder) s tichou „Silence“ svorkou do síly skla 20 mm.

Turbelle® stream electronic

 

Elektronicky řízená čerpadla se synchronním motorem – včetně regulátoru Turbelle® Controller

Turbelle® Controller je řídicí jednotka sloužící k nastavování různých výkonových úrovní čerpadla. Současně umožňuje simulaci vln, oscilační proudění, automatické vyhledávání rezonanční frekvence při oscilačním proudění a vybaven je rovněž funkcí Foodtimer. Umožňuje také přímé připojení k Multicontrolleru. Čerpadlo tak např. může spolupracovat v režimu odliv-příliv s dalšími čerpadly. Po propojení regulátoru Turbelle®se zařízením Moonlight 7097.050 (není součástí dodávky) se automaticky aktivuje pokles výkonu na noční režim. Propojí-li se regulátor pomocí kabelu 7092.300 s dalším regulátorem, je možné připojit a ovládat další čerpadlo, např. k zajištění simulace vln nebo oscilačního proudění. Pomocí rozdvojovacího kabelového adaptéru 7090.300 lze připojit třetí regulátor.
Turbelle® stream electronic jsou nízkonapěťová čerpadla s ochranou SELV s regulovanými otáčkami; jejich použití je ideální pro vytváření vln nebo pro simulaci odlivu a přílivu v každém akváriu o objemu 200 až 2.000 litrů (6105) resp. až 4.000 litrů (6155 a 6255). Jsou vybavena novým mikroprocesorem řízeným motorem a regulátorem Turbelle®. Elektronický motor automaticky upravuje svoje otáčky podle zatížení čerpadla a neustále hledá nejvyšší možnouúčinnost při minimální energetické spotřebě. Tato energetická spotřeba je přitom zhruba o 50% nižší, než u motorů konvenčních čerpadel při stejném výkonu čerpadla. Čerpadlo je vybaveno ochranou proti zablokování a zadření a také funkcí Fish Care, která v případě, že čerpadlo nepracuje, otočí jedenkrát vrtulkou každých 20 sekund. Ovládání všech čerpadel Turbelle® stream electronic je kromě toho možné také Multicontrollerem 7095 a 7097.

Regulovatelný počet otáček, simulace vln, přílivu a odlivu

Vrtulová technologie

Nízká teplota motoru

3D nastavení

Obsahuje magnetický držák

Včetně Silence spojky

Specifikace

Elektronicky řízená čerpadla se synchronním motorem – včetně regulátoru Turbelle® Controller

Elektronicky řízená čerpadla se synchronním motorem – včetně regulátoru Turbelle® Controller

Turbelle® Controller je ovládací jednotka sloužící k nastavování různých výkonových úrovní čerpadla. Současně umožňuje simulaci vln, oscilační proudění, automatické vyhledávání rezonanční frekvence při oscilačním proudění a vybaven je rovněž funkcí Foodtimer. Umožňuje také přímé připojení k Multicontrolleru / SmartControlleru 7000. Čerpadlo tak např. může spolupracovat v režimu odliv - příliv s dalšími čerpadly. Po propojení regulátoru Turbelle® se zařízením Moonlight 7097.050 (není součástí dodávky), se automaticky aktivuje pokles výkonu na noční režim. Spojí-li se regulátor pomocí kabelu 7092.300 s dalším regulátorem, je možné připojit a ovládat další čerpadlo, např. k zajištění simulace vln nebo oscilačního proudění. Pomocí rozdvojovacího kabelového adaptéru 7090.300 lze připojit třetí regulátor.

Profil proudění vody

Profil proudění vody

Rychlost proudění 6155: 0,72 - 0,73 m/s

Ochrana SELV, proti zablokování a...

provozu čerpadla bez vody.

Controllable speed, wave simulation, tidal...

currents

Low motor heat

 

3D adjustment

 

Includes Magnet Holder

 

Includes Silence clamp

 

Propeller technology

 

Čím je vrtulové čerpadlo Turbelle® tak vyjímečné?

Čím je vrtulové čerpadlo Turbelle® tak vyjímečné?

Velmi tichý chod
Speciální plastová nebo magnetická ložiska a sériově dodávaná Silence svorka zajišťují mimořádně tichý chod.
Flexibilní 3D usměrňování
Na rozdíl od jiných čerpadel nabízí Turbelle® významnou flexibilitu, pokud jde o umístění a směr proudění vody. Lze jej nastavit na dlouhou vzdálenost a tak, aby bylo docíleno účinného pohybu vody při minimální spotřebě elektrické energie.
Velká sací plocha
Rozměrný sací koš zabraňuje předčasnému znečištění a eliminuje riziko přisávání živočichů z akvária.
Ekonomický provoz šetrný k životnímu prostředí
Výkonné motory jsou úsporné, ekologické a poskytují vysokou účinnost při minimální spotřebě a zanedbatelných nárocích na běžnou údržbu.
Výkon pod kontrolou
Turbelle® s elektronickou regulací otáček a ochranou SELV lze efektivně využít k simulaci vodních vln nebo přílivu a odlivu v jakémkoliv akváriu. Inteligentní mikroprocesorem řízený motor tvoří spolu s Multicontrollerem nebo SmartControllerem 7000 neporazitelný tandem.
Magnetický držák v sériové výbavě
Pro upevnění je Turbelle® vybaveno magnetickým držákem, který umožňuje jednoduché upevnění na libovolném místě stěn akvária.
Bezproblémový provoz i při výpadku proudu
Čerpadlo Turbelle® s elektronicky regulovanými otáčkami může být spolu se Safety Connectorem napájeno z jakéhokoliv stejnosměrného zdroje (baterie, solární články) od 10 do 24 V. Safety Connector zajistí běžný provoz na síťový zdroj TUNZE® a při výpadku proudu přepne automaticky na baterii nebo na zdroj stejnosměrného napájení.

Vedle světelných podmínek je pohyb...

vody v akváriu nejdůležitějším parametrem, zejména v prostředí s mořskou vodou. Na následujících příkladech si vysvětlíme, jaké situace z hlediska proudění vody převládají v konkrétních prostředích a jak se dají reprodukovat pomocí systémů Turbelle® určených pro generování vodního proudění. Doporučované kombinace jsou vhodné pro akvária o objemu zhruba 200 až 2.000 litrů. Další doporučení, speciální příklady nebo doporučení pro sladkovodní biotopy naleznete také na našem webu www.tunze.com na stránce Konfigurátor TUNZE® a nebo si je můžete vyžádat e-mailem.

Pobřežní zóna / zóna s vodními řasami

Pobřežní zóna / zóna s vodními řasami

Středně silné a mírné oscilační proudění. Tato písečná zóna bývá často osídlena řasami a sasankami.
Proudění vody podle TUNZE®: Wavebox nebo Turbelle® nanostream® / stream v režimu Wave plus okružní proudění filtračního čerpadla.

Oblast přechodná / mikroatoly

Oblast přechodná / mikroatoly

Středně silné proudění doprovázené drobnými vlnami, odliv a příliv je již mírně patrný. V tomto prostředí se nacházejí první korálové útvary.
Proudění vody podle TUNZE®: Wavebox nebo Turbelle® nanostream® / stream v režimu Wave s Multicontrollerem /SmartControllerem 7000 nebo 2 Turbelle® nanostream® / stream s Multicontrollerem /SmartControllerem 7000.

Linie vnitřního útesu

Linie vnitřního útesu

Silnější proudění ovlivněné přílivem a odlivem, ale mírným vlnobitím. V této oblasti má velmi důležitou roli světlo a panuje zde nádherný korálový život. 
Proudění vody podle TUNZE®: Wavebox nebo Turbelle® nanostream® / stream v režimu Wave plus Turbelle® nanostream® / stream s Multicontrollerem/SmartControllerem 7000 nebo jen 2 Turbelle® nanostream® / stream s Multicontrollerem /SmartControllerem 7000.

Povrch útesu

Povrch útesu

Silné proudění vody s výrazným vlivem přílivu a odlivu a velkými vlnami. Silný růst korálů.
Proudění vody podle TUNZE®: Wavebox s nočním zklidněním + 2 Turbelle® nanostream® / stream / masterstream s Multicontrollerem/SmartControllerem 7000 nebo Turbelle® stream + Turbelle® e-jet s Multicontrollerem/SmartControllerem 7000 nebo 2 Turbelle® masterstream s Multicontrollerem/SmartControllerem 7000.

 

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.