POZOR Nová letní otevírací doba od 13.června do 31.srpna 2024. Pravidelná otevírací doba je DOČASNĚ ZRUŠENA. Návštěvy pondělí až pátek pouze po telefonické dohodě předem cca 8-16 hodin. Některé pátky a soboty bude otevřeno. Dobu otevření a datum vždy předem zveřejníme na shopu, facebooku a podobně. PÁTEK 28.ČERVNA OTEVŘENO 8-12 HODIN, SOBOTA 29.ČERVNA ZAVŘENO

Rolovací předfiltr

Rolovací předfiltr je plně automatický fleecový rolovací předfiltr, který připojíte do Vašeho systému mořského akvária se spodní filtrací a bez složitého nastavení hned funguje. Rolovací předfiltr udrží vodu v mořském akváriu křišťálově čistou až několik týdnů bez výměny filtrační role to vždy závisí na zatížení akvária. Odfiltruje všechny větší mechanické a biologické nečistoty z akvarijní vody dříve než se začnou rozkládat a zatíží filtraci mořského akvária. Většinou umožňuje výměnu filtrační role bez jeho vyjímání ze sumpu (filtrační nádrže), filtrace. Je vybaven snímačem hladiny pro automatické posouvání filtrační role. Někteří výrobci vybavují tyto filtry chytrou aplikací a připojením přes Wi-Fi k aplikacím můžete průběžně sledovat chování předfiltru a ovládat ho přes vzdálenou správu a umožňuje aplikaci zasílat vám oznámení o případných poruchách případně si můžete nastavit termín kdy vám dá s předstihem vědět, že dochází filtrační role.

Použití těchto rolovacích filtrů usnadní údržbu akvária. Výrazně odlehčí filtraci hustě obydlených mořských nádrží a zjednoduší jejich údržbu.
Zachytí nespotřebované krmení tím zabrání jeho rozložení v akváriu a zbytečnému zatížení filtrace vašeho akvarijního systému.

Jenom pozor při montáži do déle fungujícího systému může ze začátku docházet k velké spotřebě filtrační role než se systém vyčistí.
Také u zařasených mořských akvárií je spotřeba filtračních rolí vysoká z důvodu ucpávání filtru řasami. Je to také výborný pomocník u systémů s jemným pískem kdy odfiltruje nejjemnější částečky písku co vytváří zákal v akváriu.

Jenom pozor u některých akvarijních systémů může dojít k nedostatku živin v důsledku dlouhodobého používání rolovacího předfiltru a malou rybí osádkou potom můžou strádat korálnatci nedostatkem živin v těchto případech je nutné množství živin a akváriu sledovat a více krmit korálnatce aby nedošlo k syndromu tzv. hladového akvária.